PROSPERO - Ubezpieczenia, Kredyty Nowak Paweł

53-312 Wrocław, Drukarska 36, pawel.nowak7@o2.pl

668 012... 536więcej

Twoja lokalizacja

zmień lokalizację

   

  • Street View
  • Mapa

Ubezpieczenie ochrony prawnej

Usługa w kategorii: Ubezpieczenia osobowe

Cena: do uzgodnienia

Polacy wybierają fora internetowe zamiast prawnika - badania NRA
Tylko co piąty Polak decyduje się skonsultować problem prawny ze specjalistą. Zamiast tego szukamy informacji na portalach i forach internetowych – takie wnioski wynikają z badania zrealizowanego z inicjatywy Naczelnej Rady Adwokackiej.
Badanie „Świadomość prawna Polaków” zostało przeprowadzone przez agencję SW Research w ramach kampanii informacyjnej „Adwokat w każdym przypadku”, organizowanej przez Naczelną Radę Adwokacką. Polacy poproszeni o ocenę swojej znajomości prawa w 44 proc. przypadków ocenili ją jako dobrą, ale zaledwie 6 proc. badanych było pewnych swojej wiedzy. Aż 41 proc. naszych rodaków nie umiało udzielić odpowiedzi na to pytanie.
Skąd czerpiemy informacje prawne?
W odpowiedziach dotyczących tego skąd czerpiemy informacje o prawie, najczęściej pojawiał się Internet. 43 proc. Polaków wskazało na specjalistyczne serwisy i portale. Na drugim miejscu znalazły się fora internetowe - aż 37 proc. Polaków poszukuje informacji właśnie w ten sposób i aż 36 proc. uznaje je za wiarygodne. 27 proc. ankietowanych po poradę zwraca się do znajomych i rodziny. Tylko co piąty Polak decyduje się skonsultować swój problem prawny odpłatnie w kancelarii.
Dostępność Internetu jest obecnie tak powszechna, że nikogo nie dziwi fakt, że zwykle jest to pierwszy krok w poszukiwaniu informacji. Musimy sobie jednak zdawać sprawę, że w przypadku prawa nawet drobny szczegół może zmieniać cały obraz sytuacji. Konsultacja z adwokatem zawsze daje najwyższą pewność, ponieważ adwokat, przed udzieleniem porady, musi poznać całe podłoże, kontekst i okoliczności sprawy. Zapewnia to znacznie wyższe poczucie bezpieczeństwa, pozwala oszczędzić wiele stresu, a także pieniądze, ponieważ dzięki konsultacji z adwokatem na
wczesnym etapie, często możemy uniknąć poważnych konsekwencji prawnych
– mówi adw. Anisa Gnacikowska, zastępca sekretarza Naczelnej Rady Adwokackiej, koordynator kampanii „Adwokat w każdym przypadku”.
Z prawem próbujemy radzić sobie sami
Co dziesiąta ankietowana osoba nie skorzystała z pomocy prawnika, mimo że znalazła się w sytuacji tego wymagającej. Najczęstszą przyczyną takiego zjawiska było przeświadczenie respondentów, że są w stanie poradzić sobie z problemem samodzielnie (54 proc. przypadków). Kolejno wymieniano brak pieniędzy. Stanowiło to przeszkodę przed uzyskaniem pomocy prawnej dla 26 proc. osób. Z kolei 10 proc. badanych przyznało, że nie wie, gdzie takiej pomocy szukać.
Brak wiedzy na temat dostępu do pomocy prawnej jest poważnym problemem społecznym. Budowanie świadomości prawnej jest jednym z celów organizowanej przez nas kampanii „Adwokat w każdym przypadku”. Poprzez wielokanałowe działania chcemy pokazać, że pomoc prawna może być na wyciągnięcie ręki, a adwokaci są w stanie
pomóc w wielu sytuacjach.

Korzyści: Profesjonalna opieka prawna.


Sposób wykonania: W biurze lub zdalnie przez internet.


Zasięg: Cała Polska


Jak zamówić: Kontakt telefoniczny lub mailowy.

Usługi

Kontakt

53-312 Wrocław,
Drukarska 36, pawel.nowak7@o2.pl

668 012... 536więcej

Wyślij wiadomość

Proszę podać treść wiadomości

Błędnie wypełniony adres

Nieprawidłowy telefon

Administratorem danych osobowych są NNV sp. z o.o. i Ogłoszeniodawca. Cele przetwarzania i Twoje prawa.

  kod bezpieczeństwa

Twoja wiadomość została wysłana.

Wystąpił bład podczas wysyłania wiadomości. Spróbuj ponownie później.

Ok

www: prospero.firmy.net/


Godziny otwarcia: otwarte teraz do 18:00

  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Czw
  • Pt
  • So
  • Nd